O východoch slnka

Autor: Martin Šuraba | 13.5.2015 o 23:18 | (upravené 13.5.2015 o 23:42) Karma článku: 2,97 | Prečítané:  389x

Dnes bol skvelý deň. Chalani na futbale boli tiež skvelí, plní humoru, v Prahe svietilo slnko a dokonca ma aj  niekto inšpiroval s východom slnka. 

Poďme sa trochu ponoriť do svojej fantázie a pomôžme si nejakou dobrou knihou! Predstavme si východy slnka počas ročných období a popritom nejakú knihu. Začnem sám sebou.

Zima:

Som v horách, vonku je ešte tma. Cítim vôňu jej vlasov ešte z postele a uškerím sa. Robím si kávu a premýšľam, čo na raňajky. Nad krbom sa ligoce obraz elfskej záhrady. Kedysi mi niekto venoval mapu celej Roklinky a premýšľam ako vyzerajú tie vodopády tak skoro ráno. Zrazu vstane, ešte pokrčená, pritúli sa ku mne. Bojí sa o to, čo bude a ako to všetko bude s nami. A ono výjde slnko, uškerí sa na nás a vtedy je najkrajšia. Pehatá, usmievavá a plná lásky. Moja Tinúviel, pomyslím si v duchu.

Na čo myslím? Na Húrinové deti.

Jar:

Najprv vleziem do starej pivnice. Vezmem obrovské kusy šunky, chleba, cibule, uhoriek a kadejakých dobrôt vrátane obrovského voňavého syru. Nadýchnite sa a predstavte si vôňu syru. Keď uchmatnem dobroty, utekám von k lodi. Plavím sa po rieke Mississippi a napchávam sa všakovakými dobrotami. A potom vyjde slnko. A poviem mu, že keď chlap pobozká ženu, rozhodne jej nehovorí, či je lepšia alebo horšia ako jej kamarátka.

Myslím, že ani netreba popisovať, ktorú knihu mám na mysli.

Leto:

Zobudím sa, už začína svitať. Som niekde v lese, pri ohni. Cítim ešte dračí dych a usmievam sa. Skryjem sa do deky a spomínam ako som mu dal včera mäso a kus medu. Cítim zo zeme, že bude horúci deň, i východ slnka tomu napovedá. Beriem ju za ruku a utekáme z lesa. Bojíme sa lesných démonov, najmä poludníc. A už tak skoro trielime lesom.

Občas si uvedomím, že mi hrozne chýbajú Príbehy o Vimke.

Jeseň:

Zbierame gaštany a listy. Chodíme po jablkách, je čas muštu a koláčov. Vonku je sychravé počasie a veľmi radi chodievame do jednej krčmy. Pracuje tam zvláštny krčmár, ktorý akoby čosi skrýval. Ale po pravde, robí tie najlepšie jablkové koláče v okolí. Občas mi v krčme dovolil aj prespať a jeho učeň mi poradil nejaké finty. Vždy, keď vyjde slnko, dostanem tie najlepšie raňajky za poslednú dobu. Na druhej strane, je tam tak, akoby každý čakal, že sa niečo stane.

Mám rád Basta z tej knihy.

Toľko ja, prezraďte mi aj vy vaše východy slnka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar konšpirácie podporil, hoci ich má odhaľovať

Podpis pod vyhlásením plným dezinformácií by mal šéf polície podľa prezidenta Andreja Kisku vysvetliť. Vládni politici mlčia.

KOMENTÁRE

Policajný prezident podporuje zbrane namierené proti nám

Obhajoba Gašparovho nadriadeného Kaliňáka však neobstojí.

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.


Už ste čítali?