Dievčatko so zápalkami

Autor: Martin Šuraba | 25.5.2015 o 17:14 | Karma článku: 4,72 | Prečítané:  694x

Predstavme si! Cestujeme vlakom a zacítime vôňu pokoseného sena. Alebo sa túlame v noci a hľadáme studničku niekde v lese. Prichádza chuť túlania sa. Začína leto.

Začiatkom leta sa zo mňa stane čavargoš a čavargujem po svete. Cítim túlanie, vôňu lúk a lesov. Šumenie potokov a tichý šepot víl. Najradšej by som uchmatol pivnicu plnú jedla do ruksaku a nechal sa túlať lesom.

Čo by to bolo túlať sa bez knihy? Zatúlajme sa s nejakou rozprávkovou postavou! Prezradíte mi, kto vám prišiel na myseľ? Mne dievčatko so zápalkami.

Kto by si nepamätal na Dievčatko so zápalkami? Áno, ono je to veľmi kruté a smutné. Dokonca sa to ani neodohráva v lese. Ale predsa len, ju by som si na túlanie vzal. Mám chuť ochraňovať, zohrievať, rozosmievať a predvádzať sa. Dievčatká (hlavne so zápalkami) by si to zaslúžili.

Keby sme sa stretli s Dievčatkom niekde v lese, nemala by so sebou nič, iba zapálky. Usmial by som sa na tie jej kučeravé vlasy. Voňala by lesom a bylinkami. Usmievala by sa ako víla a kráčali by sme hlbšie do lesa. Ponúkol by som ju dobrotami od mamy a tvarohovým koláčom od suseda. (Akosi som mu zabudol povedať, že som ho pažravo uchmatol.) Dal by som jej aj bazový sirup a tú najkyslejšiu lízanku.

Večer by som ju obliekol do svetra a pri ohni jej rozprával rozprávku na dobrú noc. Znenie si ale nepýtajte, sám ho neviem. Najkrajšie rozprávky sa rozprávajú dievčatám, keď si vymýšľam.

Víly by nás zakryli do púpavovej periny, škriatkovia by nám dodali lesného likéru a tú najstarostlivejšiu ochranu. Trpaslíci by mi venovali meč a oheň by nikdy nezhasol. Ani nezhasne. Dievčatko so zápalkami vie vyčariť ten najhrejivejší oheň široko ďaleko. A doodnes horí.

Napíšte mi s kým by ste sa chceli túlať? (Pokojne aj tu.) Neostýchajte sa ani ich dvoch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Zadotuje kúpu áut

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom. Tam mali dostať peniaze vo výške štyritisíc eur.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

EKONOMIKA

Ďiaľnica pri Žiline bude načas unikátom. Nepovedie nikam

Úsek diaľnice bude čakať na svoj privádzač.


Už ste čítali?